vizualizare total solduri de la toate asociatiile

Discuţii despre modul de utilizare al programului BlocManagerNET

vizualizare total solduri de la toate asociatiile

Mesajde servas prod » 10 Iul 2010

daca in viitor puteti crea o facilitate (in program sau externe programului) sa vad situatia soldurilor per total de la toate asociatiile pe care la am instalate sau doar la cele pentru care solicit acest lucru ar fi foarte util.
felicitari pentru ultima versiune
m-a scos din multe probleme create de cenzorii care imi cereau datele pentru ziua respectiva(explicatiile pentru punctele din balanta)
eu unul va multumesc si va urez succes
marian mitroi
servas prod
 
Mesaje: 22

Re: vizualizare total solduri de la toate asociatiile

Mesajde XiSoft » 12 Iul 2010

Ne bucuram ca va place update-ul !

Avem in plan si crearea unei aplicatii separate pentru administrarea asociatiilor; trebuie sa ne mai gandim ce facilitati sa contina; deocamdata ideea ar fi sa aiba operatiuni de lucru cu fisierele (backup-uri, restaurari, sincronizare etc) si unele rapoarte care sa se poata face pe mai multe asociatii (registrul de casa, facturile neplatite, incasarile dintr-o anumita zi etc)

Intreaga situatie a soldurilor, nu cred ca aiba prea mare utilitate pentru un grup de asociatii (ex: rubrici de genul - soldul conturilor de banci, soldul fondurilor etc sunt evidentiate separat si totalul lor nu este o valoare propriu-zis utila); interesant ar fi de vazut:
- lista facturilor neplatite de la toate asociatiie (sau un grup)
- suma de bani incasata in numerar de la toate asociatiile (sau un grup) - pentru a verifica valoarea cu banii "adusi" de mai multi casieri

Ne mai gandim si la alte rapoarte si operatiuni care ar fi utile pentru mai multe asociatii.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080


Re: vizualizare total solduri de la toate asociatiile

Mesajde XiSoft » 12 Mai 2017

Intr-adevar, a trecut cam mult timp de la aceasta sugestie (vreo 7 ani)
In ultima perioada ne-am orientat sa facem aceasta "centralizare" prin interfata online (http://www.e-bloc.ro) mai degraba decat printr-o alta aplicatie "desktop".

Pentru "fluxul de plata" al facturilor ar trebui sa va ajute functia de trimitere notificari email - din ultimul update (meniul "Configurare", "Furnizori si clienti...", dublu click pe furnizorul dorit). In respectivul mesaj puteti vedea si soldurile de casa si banca, asa incat sa puteti decide cum faceti plata.

Avem in plan si un nou tab pe http://www.e-bloc.ro numit "Solduri" in care se puteti vedea sold casa, conturi banca, fonduri, furnizori, clienti (cred ca aceasta este solutia cea mai buna la care va referiti)

Sper sa reusim sa facem si aceste imbunatatiri pana pe la sfarsitul anului.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080


Înapoi la Utilizare BlocManagerNET