Tabele explicatii

Discuţii despre modul de utilizare al programului BlocManagerNET

Tabele explicatii

Mesajde quadraplace » 20 Apr 2010

Nu pot sa fac cele doua tabele centralizatoare care se pun sub Lista de Plata.
Imi apare pe o pag. A4 un singur tabel cu explicatiile cheltuielilor foarte detaliate.
quadraplace
 
Mesaje: 4

Re: Tabele explicatii

Mesajde XiSoft » 20 Apr 2010

Daca folositi formatul de tabel "Recomandat in legislatie" (meniul "Configurare", "Optiuni tiparire tabel si note de consum...") - atunci veti avea un raport de explicatii mult mai sumar - care ar trebui sa incapa sub tabelul de cheltuieli.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1083

Re: Tabele explicatii

Mesajde Trifan Ana-Maria » 11 Oct 2015

Exista posibilitatea ca explicatiile listei (recomandat legislatie) sa fie mai explicite? Cumuleaza cheltuieli, apar penalizarile ..
Sau explicatiile detaliate sa aiba total?

Multumesc,
Ana-Maria
Trifan Ana-Maria
 
Mesaje: 4

Re: Tabele explicatii

Mesajde XiSoft » 13 Oct 2015

Noi nu "incurajam" utilizarea formatul "recomandat in legislatie" pentru ca are o structura care nu acopera toate modurile de repartizare (avem doar cheltuieli in functie de numarul de persoane sau in functie de cota parte); de aceea am si evitat sa-l mai imbunatatim - pentru ca oricum are niste limitari.

Penalizarile nu sunt trecute, pentru ca nu prea avem ce informatii sa trecem in afara sumei care se vede si din lista de plata.

Totalul nu este trecut din urmatorul motiv: exista utilizatori care "muta" anumite coloane dupa totalul de luna (ex: fondurile); in lista de explicatii punem si fondurile; daca in acest caz, proprietarul compara totalul de luna cu totalul din explicatii, ar constata ca exista o diferenta (ex: fondurile care sunt pe explicatii dar nu in totalul de luna); pentru a nu crea confuzie in aceste situatii, am preferat sa nu includem acest total.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1083


Înapoi la Utilizare BlocManagerNET