Despre venituri

Discuţii despre modul de utilizare al programului BlocManagerNET

Despre venituri

Mesajde ion radoaie » 09 Iun 2011

Buna ziua, Am observat, ca o factura emisa pentru un client , de ex. in luna mai, pentru chirie spatiu comun, care a fost repartizata, dar care nu s-a incasat in luna repartizarii, nu se mai poate incasa in luna urmatoare dupa inchidere; nu mai poti deschide fisa clintului respectiv pentru a aduga chitanta ,iar "venitul" nu este transferat ca o datorie in luna urmatoare . Am recurs la un artificiu, am emis o factura in luna iunie in valoare de 1 leu pentru clientul in cauza si am bifat "adugat chitanta", in fisa respectivului sunt intregistrate ca ne-incasate facturile din luna mai si iunie am adugat chitanta pentru factura din mai, dupa care am sters factura din iunie de 1 leu. Daca considerati ca se justifica se poate aduga la program o facilitate in sensul ca veniturile facturate si repartizate intr-o luna, dar incasate partial sau deloc, sa fie transferate automat de la o luna la alta ca o datorie. va multumesc. ion radoaie
ion radoaie
 
Mesaje: 5

Re: Despre venituri

Mesajde XiSoft » 14 Iun 2011

Veniturile se pot incasa fara nici o problema si intr-o luna ulterioara distriburii. Singura restrictie este sa le repartizati in luna in care le introduceti (ca sa se stie in care din fonduri vor intra banii)
Daca ceva pare sa nu mearga bine, v-as ruga sa ne trimiteti asociatia prin email (fisierul din directorul: C:\Program Files\BlocManagerNET\Data) ca sa vedem exact situatia.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1083


Înapoi la Utilizare BlocManagerNET



cron