Situatia Soldurilor rubricile 3 si 4 activ

Discuţii despre modul de utilizare al programului BlocManagerNET

Situatia Soldurilor rubricile 3 si 4 activ

Mesajde katy » 15 Iul 2011

Privind mai atent situatia soldurilor am observat o anomalie dupa parerea mea.Chiar daca inchid luna sumele care reprezinta cote ,pe cele 2 categori ,nu se actualizeaza si nu corespund cu sumele din lista de intretinere.Nu ar trebui sa fie identice?
katy
 
Mesaje: 78

Re: Situatia Soldurilor rubricile 3 si 4 activ

Mesajde Valy » 17 Iul 2011

Ati putea va rog sa detaliati putin aceasta situatie? Nu pot sa inteleg de fapt care este exact problema dumneavoastra.
Valy
 
Mesaje: 93

Re: Situatia Soldurilor rubricile 3 si 4 activ

Mesajde ion radoaie » 17 Iul 2011

buna ziua, baza de date inclusiv situatia soldurilor se actualizeaza dupa ce efectuati si operatiunea "trecere la luna urmatoare" cred ca la acest aspect se refera d-na Katy, cu stima ion radoaie
ion radoaie
 
Mesaje: 5

Re: Situatia Soldurilor rubricile 3 si 4 activ

Mesajde katy » 17 Iul 2011

Exact,si asta m-a pus in incurcatura la un control.Contabila vrea sa aplice o formula legata de solduri si fondul de rulment si nu prea iese.Cate contabile,atatea probleme...
katy
 
Mesaje: 78

Re: Situatia Soldurilor rubricile 3 si 4 activ

Mesajde XiSoft » 19 Iul 2011

In luna de cheltuieli curenta - tabelul de intretinere inca nu este afisat (se considera ca este "in lucru") si de aceea valorile generate acolo nu intra in situatia soldurilor.

De exemplu, daca luna curenta este IULIE 2011 atunci:
- rubrica 3 activ se refera la datoriile din tabelul pe IUNIE 2011
- rubrica 4 activ se refera la datoriile din tabelul pe MAI 2011 sau mai vechi

Mai exista o discutie pe forum in care s-a discutat acest lucru. O gasiti la o cautare dupa "situatia soldurilor" sau direct la adresa:
http://www.xisoft.net/forumbb/viewtopic.php?f=2&t=113&p=350
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080


Înapoi la Utilizare BlocManagerNET