Adaugare Chitante

Discuţii despre modul de utilizare al programului BlocManagerNET

Adaugare Chitante

Mesajde Alin.ceausescu » 03 Aug 2011

Buna Ziua,
Am urmatoarea problema. Incasez de la proprietari pe chitanta datoriile cu intretinerea curenta. Uneori la proprietari care au mai multe luni restante, s-a mai intamplat sa omit sa bifez lunile restante ex: datorie luna ianuarie, februarie , martie ... eu din greseala am incasat februarie, martie.... si a ramas neincasat ianuare O greseala din neatentie. Se poate face in asa fel incat sa putem bifa lunile de incasat in funtie de vechime fara a mai selecta datoriile care se achita?
Alin.ceausescu
 
Mesaje: 91

Re: Adaugare Chitante

Mesajde Alin.ceausescu » 03 Aug 2011

s-ar putea implementa o sortare a datoriilor in momentul in care itroduci chitanta dupa vechimea lor si nu dupa cum sunt emise acum pe luni?
Alin.ceausescu
 
Mesaje: 91

Re: Adaugare Chitante

Mesajde XiSoft » 05 Aug 2011

Se pot sorta datoriile si dupa luna din care provin - daca dati click pe capul tabelului, coloana "Data" (exact cum faceti sortarea fisierelor in Windows Explorer)

Posibilitatea de sortare este implementata si in unele dosare. ("Cheltuieli si facturi", "Chitante" si "Venituri") Coloana dupa care se face sortare o puteti recunoaste dupa un mic triunghi gri. (orientat in sus sau in jos - pentru sortare descendenta respectiv ascendenta)
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1083


Înapoi la Utilizare BlocManagerNET



cron