Confuzie fd reparatii/cheltuiala reparatii

Discuţii despre modul de utilizare al programului BlocManagerNET

Confuzie fd reparatii/cheltuiala reparatii

Mesajde Milea Mihaela Daniela » 12 Aug 2012

Buna ziua, Am urmatoarea situatie: Lunar (timp de 6 luni), la 6 din cele 30 apt am de reconstituit fd de reparatii pe care si-l ridicasera pe vremea fostei admin. Luna trecuta am cheltuit o suma importanta de bani pe reparatii planificate si trebuie repartizata in 2 rate lunare. Intrebarea este cum evidentiez separat (pe coloane diferite, cu functii diferite) sumele fd reparatii de reconstituit (la cele 6 apt) si sumele corespunzatoare de plata (la toate apt) pt reparatiile efectuate luna trecuta. Si, o alta intrebare ar fi, daca doar restantele la plata reparatiilor se penalizeaza, cum se face setarea. Va multumesc.
Milea Mihaela Daniela
 
Mesaje: 2

Re: Confuzie fd reparatii/cheltuiala reparatii

Mesajde XiSoft » 15 Aug 2012

Ati putea sa faceti un fond separat (ex: "Fond reparatie terasa") ca sa il separati de cel vechi (de reparatii)

Daca doriti sa penalizati restanta la un anumit tip de fond, puteti face acest lucru din meniul "Configurare", "Politica penalizarilor", "Mai multe optiuni...".
De notat ca, setarea pentru penalizare se face la un TIP de fond (ex: FOND REPARATII sau ALTE FONDURI) deci, va trebui sa puneti tipurile in asa fel incat sa penalizati fondul dorit.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1083


Înapoi la Utilizare BlocManagerNET