Introducere facturi on-line

Discuţii despre modul de utilizare al programului BlocManagerNET

Introducere facturi on-line

Mesajde Dana Taifas » 04 Iul 2013

Buna ziua,
As vrea sa-mi raspundeti daca este posibil a fi introduse si facturile de cheltuieli on-line , in acelasi regim cum se pot inregistra chitantele proprietarilor in acest moment. Ideea este sa folosesc aceasta facilitate de pe orice calculator conectat la internet fara a avea programul instalat. As mai avea o sugestie legata de introducerea chitantelor proprietarilor si anume sa apara pe interfata on-line si optiune de incasare a unor sume in plus fata de cheltuielile din lista , in sensul ca daca ai optiunea de rotunjire a sumei de plata la Ron , atunci diferenta de 0.07 de exemplu nu poate fi incasata on-line , neexistand acea optiune ( asa cum este in program de a repartiza aceasta suma pe un fond de rotunjiri de exemplu ). Nu poti incasa on-line sume in avans pentru fonduri sau chiar pentru intretinere. Din pacate eu avand multe asociatii ma confrunt des cu astfel de situatii.
Multumesc aniticipat pentru raspuns si ajutor !
O zi buna !
Dana Taifas
 
Mesaje: 10

Re: Introducere facturi on-line

Mesajde XiSoft » 04 Iul 2013

Avem pe lista de sugestii implementarea posibilitatii de a inregistra avansuri din interfata web, insa deocamdata exista destul de putini utilizatori care o folosesc si de aceea nu a avut o prioritate foarte mare.

Pe de alta parte, aceasta abordare (caserie din browser - fata de interfata programului) este realmente utila doar la asociatii foarte mari la care se doreste lucrul in paralel. (program + interfata web)
Pentru celelalte, o solutie mai buna ar fi sa putem defini utilizatori locali, care sa aiba acces doar la anumite parti din program (ex: adaugare chitante, facturi si indecsi contoare)

Instalarea programului este foarte simpla si n-ar fi o diferenta semnificativa daca am avea aceste optiuni cu utilizatorii - fata de interfata web.
Mai trebuie doar sa analizam cum sa structuram cel mai bine niste profile de utilizatori - ca sa fie cat mai usor de folosit.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1085

Re: Introducere facturi on-line

Mesajde Dana Taifas » 05 Iul 2013

Multumesc foarte mult pentru raspuns !
Daca aveti pe lista de sugestii implementarea posibilitatii de iregistrare avansuri pe interfata web, am incredere ca o veti si face !
In legatura cu profilurile de utilizatori , nu sunt sigura ca am inteles corect ceea ce ati scris. Va ganditi ca acesti utilizatori sa poata folosi interfata web pentru introducere indecsi si facturi , pe langa chitante , optiune deja existenta ?

Multumesc si Week-end placut !
Dana Taifas
 
Mesaje: 10

Re: Introducere facturi on-line

Mesajde XiSoft » 05 Iul 2013

Ideea este asa: aveti un angajat (ex: casier) care nu doriti sa aiba acces (in BlocManagerNET) la toate facilitatile (ex: modificare configurari, distribuiri etc)
Veti putea seta programul local (BlocManagerNET) sa ceara un user si o parola asa incat casierul sa poata doar sa adauge chitante. (fara sa poata sa "strice")
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1085

Re: Introducere facturi on-line

Mesajde Dana Taifas » 08 Iul 2013

Multumesc inca o data pentru raspuns !

Daca ati putea realiza acest lucru ar fi minunat !
Ar fi de un real folos sa nu poata accesa decat anumite sectiuni din program cum ar fi doar introducere indecsi sau facturi , fara a interveni in restul actiunilor din program .

Astept cu nerabdare acest up-date !

O zi buna sa aveti !
Dana Taifas
 
Mesaje: 10


Înapoi la Utilizare BlocManagerNET