Configurare ordine anulare datorii

Discuţii despre modul de utilizare al programului BlocManagerNET

Configurare ordine anulare datorii

Mesajde Iliescu Bogdan Marius » 20 Mar 2016

Buna ziua.

Atunci cand importam chitante din Internet Banking se poate configura ordinea de anulare a datoriilor.
De regula, in cazul meu, exista restante la fondul de rulment, inca de la initierea lui (>6 luni) si restante la intretinere.
Din ce am vazut pot seta: "Prioritatea in functie de data", cele mai vechi sau cele mai noi si mai exista "Prioritate in functie de tip".

Cum ar trebui sa fac configurarea, astfel incat sumele achitate sa inchida mai intai datoriile la intretinere, ultima prioritate fiind cele la fondul de rulment?

Multumesc si scuze in cazul in care mai exista deschid topicul - eu nu am reusit sa clarific informatia asta.
Iliescu Bogdan Marius
 
Mesaje: 8

Re: Configurare ordine anulare datorii

Mesajde XiSoft » 22 Mar 2016

In ultima versiune Beta am introdus o metoda pentru a configura si aceasta situatie (un anumit tip de datorie sa aiba prioritate minima de anulare - indiferent de luna din care provine)
Tot ce aveti de facut este sa mergeti in meniul "Configurare", "Coduri de bare...", tab-ul "Anulare datorii" si sa stergeti tipul de datorie care doriti sa aiba prioritate minima (ex: Fond de rulment)

Link-ul de download este:
www.xisoft.net/download/BlocManagerNET36Beta.exe
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1084


Înapoi la Utilizare BlocManagerNET