cont curent

Discuţii despre modul de utilizare al programului BlocManagerNET

cont curent

Mesajde ramona » 02 Noi 2016

Buna ziua,
in urma reabilitarii termice ne-a fost stornata o suma de bani in contul curent al unei asociatii si nu stiu cum sa introduc acea suma in program. Va rog sa-mi dati un sfat.
O zi frumoasa!
ramona
 
Mesaje: 8

Re: cont curent

Mesajde XiSoft » 02 Noi 2016

Presupun ca ati incasat o suma in contul de banca (nu a fost "stornata") probabil in contul apei sau curentului consumat in perioada reabilitarii.
Ideea este operare este sa introduceti un venit (dosarul "Venituri") pe care il repartizati intr-un fond oarecare (ex: reparatii) si il incasati cu "Adauga chitanta" de la "Client" (puneti si bifa "incasare in banca...")
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: cont curent

Mesajde ramona » 07 Noi 2016

Multumesc.
ramona
 
Mesaje: 8

Re: cont curent

Mesajde ramona » 07 Noi 2016

In cazul in care depun in contul curent o suma de bani, avand in vedere ca din respectivul cont banca retine lunar o suma pentru administrare cont, cum o operez in program tot ca venit?
ramona
 
Mesaje: 8

Re: cont curent

Mesajde XiSoft » 07 Noi 2016

Retinerea respectiva (comisioanele) fiind o cheltuiala (ies niste bani) se intregistreaza sub forma de factura de cheltuieli pe care o achitati din contul de banca.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: cont curent

Mesajde ramona » 25 Noi 2016

Iertati-ma ca insist, dar am depus in contul curent o suma si nu stiu cum sa operez in program. Multumesc.
ramona
 
Mesaje: 8

Re: cont curent

Mesajde Valy » 25 Noi 2016

In meniul principal alegeti <Diverse> apoi <Operatiuni bancare> sau pe scurt CTRL+B. Din fereastra care se deschide alegeti <Depunere numerar> si completati datele care vi se solicita. Astfel se transfer bani din casa in banca. Cand scoateti bani de la banca , alegeti < Ridicare numerar>.
Valy
 
Mesaje: 93

Re: cont curent

Mesajde ramona » 28 Noi 2016

Multumesc mult, sunteti deosebit de amabili, am reusit.
ramona
 
Mesaje: 8


Înapoi la Utilizare BlocManagerNET



cron