indecsi introdusi in program de catre proprietari

Discuţii despre modul de utilizare al programului BlocManagerNET

indecsi introdusi in program de catre proprietari

Mesajde COSTICA RODICA DOINA » 17 Oct 2022

Buna ziua,

Am activat de curand optiunea de autointroducere indecsi apa in program. Majoritatea locatarilor au facut acest lucru dar, cand am introdus factura de apa, mi-am dat seama ca nu pot sa ii folosesc deoarece eu introduc acum factura de apa emisa in septembrie, care corespunde indecsilor de luna trecuta.
Nu stiu cum as putea sa corelez factura cu indecsii care ii corespund, atata timp cat indecsii introdusi de catre locatari in luna curenta se refera la factura care nu a fost emisa inca si pe care o voi folosi in lista de luna viitoare.
Multumesc.
COSTICA RODICA DOINA
 
Mesaje: 8

Re: indecsi introdusi in program de catre proprietari

Mesajde XiSoft » 18 Oct 2022

Nu exista optiune pentru a introduce indecsii pentru o alta luna decat cea curenta.
(putin probabil sa fie implementata o astfel de optiune pe viitor)

In general, facturile de apa ar trebui sa fie relativ constante de la o luna la alta deci, ar trebui sa fie minima problema daca aveti factura de apa pentru o luna - iar citirile de indecsi pentru o alta luna.

Daca diferentele de apa sunt cauzate doar de aceste decalaje de citire - ar trebui sa aveti ceva de genul: pierderi cu plus intr-o luna si pierderi cu minus in luna urmatoare.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1078


Înapoi la Utilizare BlocManagerNET