Crash-uri aleatorii

Discuţii despre modul de utilizare al programului BlocManagerNET

Crash-uri aleatorii

Mesajde servas prod » 31 Ian 2024

Buna ziua,

Dupa ultimul update programul are crash-uri destul de dese, fie la import indecsi, import extrase, tiparire in fisier ... sau alte actiuni .
servas prod
 
Mesaje: 23

Re: Crash-uri aleatorii

Mesajde BACIU BOGDAN CRISTIAN » 31 Ian 2024

Buna ziua,
Este bine ca ati ridicat problema. Si in cazul meu apar crash-uri, totul incepand cam de cand aplicatia a trecut in 64biti, insa de cand am facut ultimele updateuri se intampla mai des. Se intampla in special cand dau comanda Print pana se genereaza noua fereastra de optiuni pentru tiparire dar si in alte situatii. Utilizez Windows 7 Ultimate, 64bit. Ar putea fi o problema legata de sistemul de operare? Va rog sa ne transmiteti daca se intampla si pe Windows 10 sau 11? Multumesc.
BACIU BOGDAN CRISTIAN
 
Mesaje: 6

Re: Crash-uri aleatorii

Mesajde servas prod » 31 Ian 2024

Noi folosim windows 11 , dar nu cred ca este o problema de sistem de operare. Cred ca este din cauza ca am descarcat versiunea " beta " .
servas prod
 
Mesaje: 23

Re: Crash-uri aleatorii

Mesajde XiSoft » 31 Ian 2024

Ultima versiune Beta este un upgrade major la care s-a lucrat mai multe luni. A fost modernizata intreaga evidenta a textelor asa incat, sa poata fi introduse orice caractere, sa puteti utiliza orice tastatura etc.

Din pacate au aparut aceste erori neprevazute - din cauza librariei grafice - pe care nu prea avem cum sa o inlocuim.

Niste posibile solutii temporare ar fi:
- sa instalati versiunea pe 32 biti: rulati din nou kit-ul de instalare https://www.xisoft.net/download/BlocMan ... 36Beta.exe si alegeti varianta de 32 biti
- din feedback-ul altror clienti, problema apare la tiparire; ca sa nu pierdeti nici o informatie introdusa, dati un Ctrl + S (salvare) inainte sa tipariti

Ne cerem scuze pentru inconvenient. Incercam sa detectam cauza cat mai repede si sa o rezolvam. Sper sa reusim saptamana aceasta.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1083


Înapoi la Utilizare BlocManagerNET