BlocManagerNET 2.9 Build 1276 - Declaraţia 112, salvare pe server, noi tipuri de coloane...

Prezentarea noilor facilităţi si discuţii despre ele (se pot introduce comentarii la subiectele existente)

BlocManagerNET 2.9 Build 1276 - Declaraţia 112, salvare pe server, noi tipuri de coloane...

Mesajde XiSoft » 05 Mar 2011

Modificările apărute
- generarea automată a declaraţiei 112
- opţiuni pentru setarea individuală a contribuţiilor plătite de fiecare angajat
- posibilitate de salvare a bazei de date pe server pentru lucrul mai uşor pe mai multe calculatoare (meniul "Fişiere", "Opţiuni salvare..." sau butonul roşu din colţul dreapta jos a ferestrei principale)
- facilităţi pentru reamintirea parolelor (meniul "Fişiere", "Protecţie asociaţie")
- tip nou de contoare: CONTOR CĂLDURĂ (faţă de REPARTITOR CĂLDURĂ care măsoară unităţi echivalent termice acesta se referă la contoarele care măsoară KWh, MWh sau mc)
- imbunătăţirea formatului pentru statul de plată (meniul "Salarii")
- tip nou de coloană: CĂLDURĂ MWH care afişează numărul de MWh consumaţi pentru încălzirea apartamentului în funcţie de preţul setat în meniul "Configurare", "Preţuri..."
- parametrii de calcul pentru fiecare apartament (ex: numărul de persoane, cota parte etc) pot fi introduşi cu 3 zecimale
- fişa oricărui fond poate fi listată şi pe apartament (dosarul "Fonduri", "Tipăreşte")
- posibilitate de calcul a salariului brut în funcţie de net sau invers (meniul "Salarii", "Contracte de muncă, civile sau de mandat...", dublu click pe un contract, foaia "Salariu")

Download
Pentru versiunile FULL (plătite): deschideţi programul BlocManagerNET şi actualizaţi din meniul "Online", "Update" sau dati click aici
Pentru versiunea DEMO: click aici
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: BlocManagerNET 2.9 Build 1276 - Declaraţia 112, salvare pe server, noi tipuri de coloane...

Mesajde Alin.ceausescu » 06 Mar 2011

Felicitari pentru acest update. Programul acopera 90% din activitatea de contabilitate a asociatiei de proprietari. Am o intrebare cand vreau sa tiparesc registru unui fond pentru un apartament imi apar si restul apartamentelor din asociatie este ceva gresit la mine in program?
Alin.ceausescu
 
Mesaje: 91

Re: BlocManagerNET 2.9 Build 1276 - Declaraţia 112, salvare pe server, noi tipuri de coloane...

Mesajde XiSoft » 07 Mar 2011

Multumim pentru aprecieri ! La registrul respectiv era o eroare. Am corectat-o si am actualizat din nou update-ul.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: BlocManagerNET 2.9 Build 1276 - Declaraţia 112, salvare pe server, noi tipuri de coloane...

Mesajde Dana Taifas » 07 Mar 2011

Va rog sa imi explicati mai detaliat cum functioneaza programul prin salvarea pe server. Mai exact intrebarea mea este pot lucra de pe doua calculatoare diferite din locatii diferite acestea doua fiind conectate la internet si daca trebuie sa am instalat programul pe ambele sau e suficient numai pe unul din ele. Va multumesc
Dana Taifas
 
Mesaje: 10

Re: BlocManagerNET 2.9 Build 1276 - Declaraţia 112, salvare pe server, noi tipuri de coloane...

Mesajde XiSoft » 08 Mar 2011

Pentru a lucra pe mai multe calculatoare faceti asa:
- instalati programul pe toate statiile de lucru
- copiati asociatiile (folosind un memory stick, CD sau orice alta metoda) pe toate calculatoarele (in directorul: C:\Program Files\BlocManagerNET\Data)
- cand deschideti asociatia dati click pe bulina rosie din dreapta jos

Ideea este ca trebuie sa copiati asociatiile o singura data iar apoi sincronizarea se face automat. Ceea ce lucrati la servici se va vedea si acasa. Singura restrictie este ca nu puteti lucra simultan pe aceeasi asociatie pe mai multe calculatoare.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: BlocManagerNET 2.9 Build 1276 - Declaraţia 112, salvare pe s

Mesajde XiSoft » 13 Mar 2011

Am simplificat si mai mult modul de lucru pe mai multe calculatoare; in momentul in care doriti sa instalati softul pe un nou calculator procedati in felul urmator:
- instalati oricare versiune completa a programului (daca este mai veche isi va face update)
- mergeti pe site-ul oficial www.xisoft.net si va logati folosind adresa de email pe care ati folosit-o la inregistrarea comenzii
- in partea stanga a paginii o sa vedeti o categorie numita ASOCIATII de unde veti putea salva bazele dumneavoastra de date (pentru care ati activat optiunea de sincronizare) pe noul calculator (in directorul unde ati instalat programul; implicit: C:\Program Files\BlocManagerNET\Data)

In continuare lucrul se va face ca si cand ati lucra "online" (modificarile de pe un calculator vor fi vizibile si pe celelalte).
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080


Înapoi la Versiuni noi