BlocManagerNET 3.0 Build 1404- Intefaţă web pentru casieri, gestiune obiecte inventar, import indecşi din Excel...

Prezentarea noilor facilităţi si discuţii despre ele (se pot introduce comentarii la subiectele existente)

BlocManagerNET 3.0 Build 1404 - Intefaţă web pentru casieri, gestiune obiecte inventar, import indecşi din Excel...

Mesajde XiSoft » 16 Oct 2011

Modificările apărute
- a fost lansată platforma www.e-bloc.ro pentru accesul casierilor; în versiunile următoare va fi extinsă funcţionalitatea şi pentru proprietari
- posibilitate de a crea conturi pentru accesul web al celor care fac încasările (meniul "Online", "Utilizatori acces online...")
- în urma generării salariilor se crează două tipuri de datorii: "Impozit" şi "Contribuţii sociale"; rămâne disponibilă o opţiune pentru generarea detaliată a datoriilor (ex: CAS, sănătate, şomaj etc) în meniul "Salarii", "Generare / vizualizare salariu sau avans", "GENERARE SALARII..."
- opţiune, în aplicaţia de instalare, pentru transferul automat al asociaţiilor create pe un alt calculator; facilitatea merge pentru asociaţiile care au avut activată salvarea pe server
- actualizarea declaraţiei 112 conform modificărilor publicate de ANAF în 01 septembrie 2011
- numele meniului "Contabilitate" devine "Diverse"
- posibilitate de a înregistra obiectele din inventar (meniul "Diverse", "Obiecte inventar...")
- rapoarte pentru evidenţa obiectelor din inventar: meniul "Rapoarte", "Gestiune", "Registrul inventar" respectiv "Fişă valori materiale..."
- o nouă versiune pentru modulul "Import indecşi"; a fost introdusă posibilitatea de a importa dintr-un fişier Excel; se oferă acces gratuit timp de 90 de zile pentru toţi utilizatorii (meniul "Cheltuieli", "Modul Import Indecşi")
- textul suplimentar care se afişează pe notele de consum, va apărea şi în raportul "Note de plată sau facturi..." (meniul "Configurare", "Opţiuni tipărire întreţinere şi note de consum...", foaia "Note de consum")
- suport pentru tipărire în fişier XLSX
- posibilitate de a modifica titulatura persoanelor din conducerea asociaţiei (ex: în loc de "Administrator" să apară "Administrator tehnic"); meniul "Configurare", "Date despre asociaţie..."
- linie suplimentară - SOLD ZI - pentru registrele de casă şi de bacă
- opţiune pentru listarea liniei cu semnăturile (ex: Preşedinte, Administrator etc) cât mai sus posibil, pentru a permite tăierea tabelului de cheltuieli şi economisirea de spaţiu la avizier (meniul "Configurare", "Opţiuni tipărire întreţinere şi note de consum...")
- opţiune pentru genererea OP/FV pentru întreaga sumă datorată (meniul "Salarii", "Ordine de plată şi foi de vărsământ...")
- textele din toate capetele de tabel sunt centrate pe orizontală (la tipărire)

Download
Pentru versiunile FULL (plătite): deschideţi programul BlocManagerNET şi actualizaţi din meniul "Online", "Update" sau dati click aici
Pentru versiunea DEMO: click aici
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1079

Re: BlocManagerNET 3.0 Build 1404- Intefaţă web pentru casieri, gestiune obiecte inventar, import indecşi din Excel...

Mesajde Dorin Weinstein » 21 Noi 2011

TOT ASTEPTAM CU NERABDARE VERSIUNEA PENTRU DEBIAN/LINUX
CAM PE CAND INCEPE DEZVOLTAREA?
Dorin Weinstein
 
Mesaje: 0

Re: BlocManagerNET 3.0 Build 1404- Intefaţă web pentru casieri, gestiune obiecte inventar, import indecşi din Excel...

Mesajde XiSoft » 22 Noi 2011

Efortul pentru a porta intreaga aplicatie pe linux este aproape echivalent cu a rescrie intreg programul. Avand in vedere ca sunt extrem de putini utilizatori pe aceasta platforma, cel mai probabil nu va fi niciodata o astfel de implementare. Puteti rula programul BlocManagerNET pe linux intr-o masina virtuala.

Interfata online www.e-bloc.ro este functionala si pe linux, o dezvoltam in continuare, insa nu ne propunem sa implementam toate facilitatile.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1079

Re: BlocManagerNET 3.0 Build 1404- Intefaţă web pentru casieri, gestiune obiecte inventar, import indecşi din Excel...

Mesajde Dorin Weinstein » 11 Dec 2011

nu este functionala pe linux este functionala pe orice browser deci prin consecinta si pe linux.
cat despre recomandarea masinii virtuale cred ca este exagerata atata timp cat am intrebat de linux si nu de windows pe masina virtuala.
oricum va multumesc pentru sinceritate, dar sunt sigur ca aprox. 75% dintre clientii dvs. merg cu licentele pentru windows piratate si cand o sa inceapa RDA si BSA sa-si faca treaba, muti dintre ei o sa ceara portarea pe linux datorita preturilor nejustificat de mari; pana atunci tineti-o tot asa!
Dorin Weinstein
 
Mesaje: 0

Re: BlocManagerNET 3.0 Build 1404- Intefaţă web pentru casieri, gestiune obiecte inventar, import indecşi din Excel...

Mesajde Alin.ceausescu » 18 Dec 2011

Cand va fi functionala platforma facilitatea de forum va fi gratuita?
Alin.ceausescu
 
Mesaje: 91

Re: BlocManagerNET 3.0 Build 1404- Intefaţă web pentru casieri, gestiune obiecte inventar, import indecşi din Excel...

Mesajde XiSoft » 20 Dec 2011

Deocamdata am anuntat ca si partea de forum va face parte din facilitatile pe baza de abonament, insa s-ar putea sa revizuim politica respectiva. Oricum, daca doriti sa oferiti aceasta facilitate proprietarilor, cred ca ar trebui sa luati in considerare si un anumit timp pe care il veti folosi pentru moderarea discutiilor.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1079

Re: BlocManagerNET 3.0 Build 1404- Intefaţă web pentru casieri, gestiune obiecte inventar, import indecşi din Excel...

Mesajde Alin.ceausescu » 22 Dec 2011

Oricum eu am creat un grup de discutii pe facebok unde am postat documente ce tin debunul mers al asociatiei si ma ocup de el. Problema este ca nu am decat cativa membri. Ma gandesc ca daca este un forum specializat si voi posta anunturi doar acolo ar avea aces mai multi proprietari.
Alin.ceausescu
 
Mesaje: 91

Re: BlocManagerNET 3.0 Build 1404- Intefaţă web pentru casieri, gestiune obiecte inventar, import indecşi din Excel...

Mesajde XiSoft » 22 Dec 2011

Asta incercam sa facem si noi: sa adunam cat mai multi proprietari in acelasi loc. Ne mai gandim cum sa facem implementarea ca sa fie cat mai bine pentru toata lumea. Deocamdata, urmatorul pas (pe la inceputul anului viitor) va fi sa se poata vizualiza online, gratuit, cate un tabel de cheltuieli pentru fiecare asociatie.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1079


Înapoi la Versiuni noi