BlocManagerNET 3.4 Beta - cu acces online pentru proprietari

Prezentarea noilor facilităţi si discuţii despre ele (se pot introduce comentarii la subiectele existente)

BlocManagerNET 3.4 Beta - cu acces online pentru proprietari

Mesajde XiSoft » 09 Noi 2012

Va invitam sa testati prima versiune de BlocManagerNET care ofera acces online pentru proprietari.
Momentan este implementat avizierul virtual care va permite sa afisati oricare din cele peste 60 de raporte ale aplicatiei, plus fisiere externe create de catre dumneavoastra.
In urmatoarele saptamani urmeaza sa finalizam pagina pentru vizualizarea facturilor si a distribuirilor, cat si o pagina prin care proprietarii pot introduce indecsii de la contoare.

Accesul online va fi gratuit timp de 6 luni.

Noile facilitati sunt:
- o bifa "Afiseaza pe http://www.e-bloc.ro" pe care o gasiti in toate ferestrele de tiparire
- un subdosar "Online", "Avizier" care va permite sa editati rapoartele din avizierul online
- o fereastra pentru crearea si adaugarea utilizatorilor (dublu click pe un apartament, foaia "Locatari")

Link-ul de download il gasiti mai jos:
www.xisoft.net/download/BlocManagerNET34Beta.exe
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: BlocManagerNET 3.4 Beta - cu acces online pentru proprietari

Mesajde XiSoft » 14 Noi 2012

Au mai fost facute niste modificari:
- s-a imbunatatit aspectul paginii Avizier de pe www.e-bloc.ro
- a fost finalizata o prima versiune a paginii Facturi

Urmeaza sa se faca un update ca se vada istoricul facturilor pe toate lunile de cand sunt date in BlocManagerNET.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: BlocManagerNET 3.4 Beta - cu acces online pentru proprietari

Mesajde XiSoft » 14 Noi 2012

A fost actualizat site-ul www.e-bloc.ro cu informatii legate de pret si conturi de utilizare de test.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: BlocManagerNET 3.4 Beta - cu acces online pentru proprietari

Mesajde XiSoft » 18 Noi 2012

A fost finalizata o noua versiune Beta, care va permite sa vedeti in interfata www.e-bloc.ro (pagina "Facturi") si platile facute pentru fiecare cheltuiala.

Link-ul de download este acelasi:
www.xisoft.net/download/BlocManagerNET34Beta.exe
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: BlocManagerNET 3.4 Beta - cu acces online pentru proprietari

Mesajde XiSoft » 12 Dec 2012

A fost finalizata o prima versiune a paginii "Contoare", care va permite sa vizualizati indecsii de contoarelor.
Pagina este disponibila in interfata www.e-bloc.ro

Urmeaza sa adaugam si posibilitatea de a introduce indecsii, si de a fi preluati automat in BlocManagerNET.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: BlocManagerNET 3.4 Beta - cu acces online pentru proprietari

Mesajde victor_gheorghe » 12 Dec 2012

Am incercat sa testez interfata e-bloc.ro. Am creat doua conturi .. unul pentru mine si unul pentru un proprietar. Cand ma loghez la mine imi apare doar posibilitatea de a adauga chitante iar pe celelalt cont doar posibilitatea de a schimba parola utilizatorului.. nu apare nici un tab avizier desi am bifat optiunea afiseaza pe avizier e-bloc.ro cand am inchis luna.In program .. sectiunea online.. avizier.. am patru fisiere. cred ca este o problema de sincronizare cu serverul. Unde gresesc?
victor_gheorghe
 
Mesaje: 2

Re: BlocManagerNET 3.4 Beta - cu acces online pentru proprietari

Mesajde XiSoft » 13 Dec 2012

Utilizatorii care au acces la un apartament trebuie introdusi prin dublu click pe apartament, pagina "Locatari", in partea de jos.
In meniul "Online", "Utlizatori globali..." sunt cei generali (ex: casier)

Cand mergeti pe utilizatorul de apartament, aveti tab-ul "Drepturi" in care sunt marcate paginile la care are acces utilizatorul.

Cel mai probabil, dumneavoastra ati adaugat utilizator global, in loc sa-i dati acces la un anumit apartament.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: BlocManagerNET 3.4 Beta - cu acces online pentru proprietari

Mesajde XiSoft » 17 Dec 2012

A fost finalizata o noua versiune Beta, care permite preluarea indecsilor de contoare introdusi in interfata www.e-bloc.ro

Link-ul de download este acelasi:
www.xisoft.net/download/BlocManagerNET34Beta.exe
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: BlocManagerNET 3.4 Beta - cu acces online pentru proprietari

Mesajde victor_gheorghe » 01 Ian 2013

Unul dintre proprietari a introdus online index-ul pentru apa. Nu imi dau seama cum se preia insa in program... am sperat ca acest lucru se va realiza automat.
victor_gheorghe
 
Mesaje: 2

Re: BlocManagerNET 3.4 Beta - cu acces online pentru proprietari

Mesajde XiSoft » 04 Ian 2013

Preluarea indecsilor se face daca este activata sincronizarea cu serverul. (a doua bulina din dreapta jos a ferestrei principale)
Datele sunt preluate propriu-zis cand deschideti programul, cand il inchideti, sau daca dezactivati si activati din nou sincronizarea cu serverul.

A fost lansata si versiunea oficiala 3.4 - pe care ar fi recomandat sa o instalati.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Următorul

Înapoi la Versiuni noi