BlocManagerNET 3.6 Build 2720 - Opţiuni tipărire listă de plată, istoricul comenzilor...

Prezentarea noilor facilităţi si discuţii despre ele (se pot introduce comentarii la subiectele existente)

BlocManagerNET 3.6 Build 2720 - Opţiuni tipărire listă de plată, istoricul comenzilor...

Mesajde XiSoft » 15 Iun 2018

Modificările apărute
- opţiune pentru colorarea alternativă a rândurilor din lista de plată (meniul "Configurare", "Opţiuni tipărire întreţinere şi note de consum...", "Opţiuni format listă de plată...")
- funcţie pentru vizualizarea tuturor comenzilor unui utilizator (meniul "Ajutor", "Istoricul utilizatorului...")
- fontul capului de tabel şi a totalului de scară (din Lista de plată) are o dimensiune mai mică (meniul "Configurare", "Opţiuni tipărire întreţinere şi note de consum...", "Opţiuni format listă de plată...")
- importul datei de expirare a verificării metrologice, prin Modulul de Import Indecşi (meniul "Cheltuieli", "Modul Import Indecşi", "Generare Excel import indecşi...")
- actualizarea declaraţiei 100 conform cu modificările publicate de ANAF în 7 iunie 2018
- posibilitate de a descărca factura pentru licenţa de utilizare (meniul "Ajutor", "Istoricul comenzii...", "Vizualizează factura...")
- îmbunătăţirea interfeţei pentru operaţiuni bancare (meniul "Diverse", "Operaţiuni bancare...")
- opţiune pentru adăugarea şi repartizarea automată a unei colectări de fond, doar un anumit număr de luni (meniul "Cheltuieli", "Adună fond...")

Download
Pentru versiunile FULL (plătite): deschideţi programul BlocManagerNET şi actualizaţi din meniul "Online", "Update" sau dati click aici
Pentru versiunea DEMO: click aici
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: BlocManagerNET 3.6 Build 2720 - Opţiuni tipărire listă de plată, istoricul comenzilor...

Mesajde Tinia Consult » 31 Oct 2023

Bună ziua!

După ultimele update-uri mi se întâmplă destul de frecvent să se închidă brusc programul atunci când vreau să tipăresc listele de plată și, implicit, să pierd ultimele modificări.
Și la tipărirrea de alte rapoarte am observat că se întâmplă asta, dar cel mai mult la listele de plată și la explicații liste.
Mi se întâmplă asta pe 2 calculatoare, nu doar pe unul, deci posibil să fie o problemă de soft.

Puteți verifica, vă rog?

Mulâumesc!
Tinia Consult
 
Mesaje: 15

Re: BlocManagerNET 3.6 Build 2720 - Opţiuni tipărire listă de plată, istoricul comenzilor...

Mesajde XiSoft » 31 Oct 2023

Am investigat o astfel de situatie la cativa clienti si problema este de la driverele de imprimanta.
(probabil unele sunt mai vechi si au erori la utilizarea pe 64 biti)

Ar trebui sa se rezolve daca stergeti imprimanta si o adaugati din nou (adica, se va instala o versiune mai noua a driverelor)

Daca problema persista, va rog sa ne contactati prin email sau telefon - ca sa ne conectam la dumenvoastra si sa vedem mai multe detalii.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080


Înapoi la Versiuni noi