Stat salariu

Aici vă puteţi exprima ideile de îmbunătăţire ale softului

Stat salariu

Mesajde Apaitan Antonela » 06 Apr 2010

Buna ziua,

Am o mare rugaminte: va rog sa efectuati urmatoarele modificari in statul de salarii:

am observat ca in coltul dreapta sus apare la "Vizat": numele presedintelui
1.ideal ar fi ca in acel loc sa apara Nr.dosar ITM, eventual sa am posibilitatea de a introduce numele inspectorului de la ITM (de ex.:am fost sa depun statul de salariu la ITM si am gasit un alt inspector care m-a intrebat nr.de dosar, nu l-am stiut in acel moment, apoi m-a intrebat la ce inspector am asociatia si a notat numele respectivului inspector pe stat); am observat ca programul dvs.are Cod ITM in coltul stanga sus, sub antet, banuiesc ca acolo ar trebui scris acest nr.dosar, insa parerea mea este ca ar trebui sa apara asa cum v-am sugerat.

2.In stanga, jos, la "Intocmit", ar fi bine sa apara "Presedinte", un rand mai jos numele acestuia, e bine sa evitam scrierea cu pixul pe stat (acest document fiind unul foarte important, cu pastrare 50 ani etc), de aceea trebuie sa apara atat numele, cat si functia;

3. La mijloc sa apara "Verificat", numele si functia, ma gandesc ca acolo va trebui sa apara cenzorul;

4. In dreapta,jos, la "Verificat" sa apara "Intocmit", numele si functia (contabilul sau administratorul)

Scuze pentru aceste rugaminti, dar eu lucrez pe salarizare la o firma destul de mare si astea sunt cerintele si ordinea semnaturilor, totodata am fost rugata de administratorul blocului sa mut semnatura presedintelui pe acelasi rand cu celelalte semnaturi (imi aparea dreapta sus la "Vizat"), insa nu am avut posibilitatea(sau nu am stiut) sa export intr-un Excel pt. ca sa-mi fac eu modificarile respective.

In rest, e super, sunt foarte multumita, am posibilitatea sa listez doar coloanele care imi trebuie, este foarte ok.
Va rog, astept raspuns.

Cu stima, Antonela Apaitan
Apaitan Antonela
 
Mesaje: 2

Re: Stat salariu

Mesajde XiSoft » 07 Apr 2010

Buna ziua,

codul ITM se introduce din meniul "Configurare", "Date despre asociatie" si se poate specifica ceva de genul Cod ITM: XXXX; Inspector: XXXXXXX
Tot acolo se introduce si numele cenzorului, contabilului etc (care apar si pe statul de plata daca ii completati acolo)

Pozitionarea semnaturii din dreapta sus probabil nu este cea mai potrivita - o sa le muta pe toate jos, cum este si la celelalte rapoarte.
Intre timp, daca doriti sa modificati ceva din formatul unui raport, puteti oricand sa folositi bifa "in fisier" - de la previzualizarea de tiparire.

Din cate vad in legislatie in formularul 14-5-1, nu mai apare nici un camp de genul "Verificat" deci in versiunea urmatoare putem omite cenzorul de aici.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080


Înapoi la Sugestii