Totaluri fisa de calcul

Aici vă puteţi exprima ideile de îmbunătăţire ale softului

Totaluri fisa de calcul

Mesajde Florin » 15 Aug 2010

Am observat ca totalurile raportate in fisele de calcul (meniul Rapoarte->Tabel cheltuieli ->Fisa de calcul) difera de cele afisate pe tabel. Mai precis, sunt raportate totalurile din tabel fara "corectii asociatie" . Cred ca ar fi util sa fie preluate si corectiile in fisele de calcul pentru a avea aceleasi sume si in tabel si in fise, mai ales ca randul "Corectii asociatie" din tabel nici nu apare pe tabelul tiparit si, in cazul unor verificari, situatia poate da nastere la confuzii. Multumesc.
Florin
 
Mesaje: 12

Re: Totaluri fisa de calcul

Mesajde XiSoft » 16 Aug 2010

Linia de "CORECTII Asociatie" nu apare decat in raportul "Tabel extins" (care din cate stiu nu este folosit prea des)

Rolul raportului "Fisa de calcul" este sa arate distribuirile. Verificarile daca se fac, se fac comparandu-se valorile din fisa de calcul cu sumele generate locatarilor (totalul tabelelor la tiparire - NU totalul din dosarul TABEL - "modul de lucru")

Sumele din linia "CORECTII Asociatie" practic nu sunt distribuite decat odata la 3 luni (cand apare colona "Corectii impartire") deci, nici nu ar fi corect sa punem valorile respective pe Fisa de calcul.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080


Înapoi la Sugestii