CONCEDIU MEDICAL

Aici vă puteţi exprima ideile de îmbunătăţire ale softului

CONCEDIU MEDICAL

Mesajde BELVEDERE » 14 Iul 2014

Buna ziua.Credeti ca se poate introduce la salarii si concediul medical?In momentul de fata pentru a inregistra un concediu medical trebuie lucrat "din creion" si la declaratii.
Multumesc.Emil
BELVEDERE
 
Mesaje: 1

Re: CONCEDIU MEDICAL

Mesajde XiSoft » 15 Iul 2014

Avem in vedere si concediile mediale, insa implementarea acestor facilitati are prioritate destul de mica deoarece majoritatea asociatiilor prefera sa nu le foloseasca din cauza birocratiei destul de mari.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: CONCEDIU MEDICAL

Mesajde Alin.ceausescu » 15 Iul 2014

Buna Ziua,

Sunt si eu curios cum ar trebui sa procedez in caz in care asi avea un CM?

Multumesc
Alin.ceausescu
 
Mesaje: 91

Re: CONCEDIU MEDICAL

Mesajde XiSoft » 16 Iul 2014

In primul rand ar trebui sa stiti legislatia legata de concediile medicale (care din cate stiu este destul de "stufoasa" si nu se preda la cursurile de aministratori)
Abia apoi s-ar pune problema sa aplicati optiunile din soft (altfel degeaba exista implementarea daca nu stiti cum sa configurati un concediu anume)

Avand in vedere aceste aspecte, majoritatea asociatiilor prefera sa "lase angajatul sa stea acasa" (cand este vorba de o problema minora de sanatate)
Daca este vorba de ceva mai "serios" - se poate apela la un contabil care sa va faca statele + declaratia + alte acte legate de concediul medical.

Utilizatorii nostri sunt in cea mai mare parte persoane fara cunostinte avansate de contabilitate - de aceea in principiu incercam sa includem doar functionalitati
care pot fi invatate cu usurinta.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: CONCEDIU MEDICAL

Mesajde NISTOR AURELIA » 29 Aug 2016

Spuneti-mi si mie ce trebuie sa fac dupa ce am calculat din creion CM? cum modific in salarii si mai apoi in declaratia 112?
NISTOR AURELIA
 
Mesaje: 2

Re: CONCEDIU MEDICAL

Mesajde NISTOR AURELIA » 29 Aug 2016

Va rog faceti ceva cu calcularea CM ca sunt asociatii care vor....
NISTOR AURELIA
 
Mesaje: 2

Re: CONCEDIU MEDICAL

Mesajde XiSoft » 05 Sep 2016

Intr-adevar, in ultima vreme sunt destul de multi utilizatori care cer concedii medicale. Ne vom ocupa de implementarea acestor functii in viitorul apropiat (incercam pana la sfarsitul anului)

Pana atunci, ideea este asa:
- generati salariile si declaratia 112 - separat (se obtin: sumele de platit angajatilor, impozitul si contributiile sociale)
- in BlocManagerNET cand dati "GENERARE SALARII", va apare o fereastra cu datoriile calculate de program; dati "Modifica datorii..." si puneti sumele obtinute de dumneavoastra
- atat statul de plata cat si declaratia 112 va trebui sa le generati separat (in program vor fi corecte doar datoriile si cheltuiala cu salariile)
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080


Înapoi la Sugestii



cron