Explicatia Cheltuielilor

Aici vă puteţi exprima ideile de îmbunătăţire ale softului

Explicatia Cheltuielilor

Mesajde Alin.ceausescu » 17 Apr 2016

Buna Ziua,

Am cateva asociatii care au mai multe scari. Eu primesc facturile de slubritate, apa rece termoficare pe toata asociatia si mi se cere sa adaug o coloana in plus la raport, unde sa se vada valoarea facturi intregi primita pe asociatie si pe o alta coloana cat are de platit scara respectiva, lucru care se vede si acum din raport.
Puteti lua in considerare pentru viitoarea actualizare adaugarea unei coloane pe acest raport unde sa se vada si valoarea facturii primita?
Multumesc
Alin.ceausescu
 
Mesaje: 91

Re: Explicatia Cheltuielilor

Mesajde Valy » 17 Apr 2016

Nu va este suficient raportul <Centralizator scari> unde se vad facturile cu cat este pe fiecare scara si pe ultimul rand aveti total factura? Raportul se obtine astfel: din meniu <Rapoarte> se alege <Tabel cheltuieli> si <Centralizator scari...>.
Valy
 
Mesaje: 93

Re: Explicatia Cheltuielilor

Mesajde Alin.ceausescu » 18 Apr 2016

Buna ziua,

Eu afisez langa lista de plata si explicatiile cheltuielilor, acesta este un raport mult mai detaliat si arata cum sunt calculate cheltuielile si cum sunt repartizate (pe nr. pers. sau cota parte) numai ca daca sunt mai multe scari apare doar valoarea repartizata pe scara respectiva, mi se cere sa apara la acest raport inainte de coloana suma, valoarea facturii totala primita pe asociatie iar pe coloana suma cat s-a repartizat pe scara respectiva. Modificarea raportului ar fi prin introducera unei coloane in care sa apara factura totala iar in colana suma sa apara suma repartizata pe scara respectiva. La mai multe asociatii mi s-a cerut aceasta modificare unde sunt mai multe scari.
Multumesc.
Alin.ceausescu
 
Mesaje: 91

Re: Explicatia Cheltuielilor

Mesajde XiSoft » 18 Apr 2016

Se poate lista si raportul "Lista facturilor", din care se vad toate facturile, inclusiv cele care se achita dintr-un fond.
Un simplu total de factura, nu cred ca este relevant.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080


Înapoi la Sugestii