Notepad

Aici vă puteţi exprima ideile de îmbunătăţire ale softului

Notepad

Mesajde Draghici Gabriela » 16 Ian 2014

Buna ziua,
Utilizand de ceva timp acest program, am simtit de multe ori nevoia sa-mi fac cateva notite, sa scriu cateva explicatii in legatura cu anumite operatii efectuate, despre inregistrari ce trebuiau facute sau diverse operatii de care trebuie sa tii cont la un moment dat.
Momentan trebuie sa folosesc Notepadul, insa pierd ceva timp cautand dupa fisier.
Sugerez ca ar fi util, in bara de scule, un buton catre un editor de text (intern sau extern) unde sa-ti poti face notite, reminder-uri, etc. Ideal ar fi ca acest fisier sa se genereze lunar si sa fie atasat fiecarei luni vizualizate, astfel incat daca selectez o luna anterioara sa pot vizualiza notitele respectivei luni. Desigur ar putea deveni read-onli odata cu inghiderea lunii respective.
Nu cred ca este greu de realizat si eu simt nevoia unei astfel de facilitati.
Astept o opinie din partea Dumneavoastra.
Draghici Gabriela
 
Mesaje: 7

Re: Notepad

Mesajde XiSoft » 17 Ian 2014

Este buna ideea, insa trebuie sa ne gandim la o metoda cat mai buna pentru facilitati de "oragnizare".
De exemplu, am putea avea o lista de note "de facut" care sa aiba si un termen limita.
Eventual s-ar putea face ceva de genul "calendar".
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: Notepad

Mesajde Draghici Gabriela » 19 Ian 2014

Multumesc pt raspuns si ma bucur ca si Dvs. considerati util o astfel de "aplicatie".
Orice abordare este bine venita.
O zi buna.
Draghici Gabriela
 
Mesaje: 7

Re: Notepad

Mesajde Draghici Gabriela » 09 Iul 2014

Revin cu necesitatea unei notite lunare, in care sa pot trece diverse insemnari referitoare la luna respectiva.
Daca lucrati la un update, poate adaugati si aceasta facilitate.
Ideal ar fi cate o notita pt fiecare ecran principal, dar este suficient si una pt luna in curs.
Exemplu:
Observ ca un index de contor este acelasi de una, doua luni. Doresc sa-l urmaresc si pt asta imi fac un reminder.
Va spun sincer ca sunt multe de notat.
Acum le notez intr-un fisier extern si nu este f. comod.

O iconita pe bara de scule, care sa deschida un editor de text, ar fi utila.
Daca doriti mai mult, ar putea fi si sub forma tabelara, cu subiect, data, etc.; sa poate fi sortat, filtrat, etc.

Multumesc
Draghici Gabriela
 
Mesaje: 7

Re: Notepad

Mesajde XiSoft » 10 Iul 2014

Exista facilitatea "Note" (dublu click pe apartamente, "Note...")
Odata ce ati introdus o nota, ea poate avea 3 stari:
- nerezolvata (nu este bifata deloc) ceea ce inseamna ca veti fi atentionata cand treceti la luna urmatoare, ca aveti o nota "de facut"; notele nerezolvate vor trece in luna urmatoare
- rezolvata partial (o singura bifa) va trece si in luna urmatoare, dar nu veti primi atentionare
- rezolvata complet (a treia pozitie a bifei) caz in care nota nu va mai fi portata in urmatoarea luna

Cand un apartament are "note", apare o steluta in dreptul numarului de apartament.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080


Înapoi la Sugestii