Stat conventie civila platita din fond reparatii

Aici vă puteţi exprima ideile de îmbunătăţire ale softului

Stat conventie civila platita din fond reparatii

Mesajde babusca13 » 20 Mar 2010

Buna ziua,

Am urmatoarea situatie: s-au executat mici lucrari de reparatii iar costurile cu materialele (bonuri fiscale) si manopera (conventie civila de prestari servicii) doresc sa le scad din fondul de reparatii. Am adaugat factura la cheltuieli pentru materiale si am platit-o din fond. Similar am procedat si cu manopera - (costul conventiei civile) unde am pus valoarea neta. Intrebarea este cum evidentiez impozitul si sanatatea care se retin la sursa si se vireaza apoi? Am incercat sa introduc conventia civila la SALARII - Contracte de munca si convetii... dar nu o pot plati din fond (la distribuirea salariilor, in mod automat apare pe lista). Care este solutia?

Mutumesc anticipat,
Bogdan
babusca13
 
Mesaje: 7

Re: Stat conventie civila platita din fond reparatii

Mesajde XiSoft » 22 Mar 2010

Introduceti si impozitul si sanatatea tot ca si facturi cu plata dintr-un fond. Creati niste furnizori separati (ex: "impozit fond" si "sanatate fond") pentru evidenta acestor datorii.
Avem pe lista de sugestii si implementarea unei bife la contractele de munca si conventiile civile ca sa, se poata plati "dintr-un fond" dar, deocamdata aceasta este solutia.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: Stat conventie civila platita din fond reparatii

Mesajde XiSoft » 14 Oct 2010

A fost implementata optiunea pentru plata a unui salar sau conventie civila direct dintr-un fond.

Vezi descrierea update-ului 2.8 Build 1204:
http://www.xisoft.net/istoric_update.php
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080


Înapoi la Sugestii