Informare proprietari prin email

Aici vă puteţi exprima ideile de îmbunătăţire ale softului

Informare proprietari prin email

Mesajde Arvinte Carmen » 10 Aug 2011

Buna ziua.
As dori sa folosesc aceasta facilitate dar mai detaliat, adica emailul catre proprietar as dori sa contina exact coloanele pe care le voi lista eu din tabel asa cum le-am setat sa apara listate. (ex: consum apa, valoare apa, cheltuielile pe cota parte indiviza, cheltuieli pe persoana, fond reparatii, restante, etc)
Daca cumva exista aceasta facilitate si nu stiu eu sa o aplic va rog sa-mi comunicati.
Multumesc.
Arvinte Carmen
 
Mesaje: 5

Re: Informare proprietari prin email

Mesajde XiSoft » 16 Aug 2011

Este in plan si imbunatatirea facilitatii de informare prin email, insa avem in vedere implementarea unei interfete web care o sa contina mult mai multe detalii (vezi discutia: Alte sisteme de operare). Am amanat aceste modificari pana vedem mai exact ce va mai fi nevoie la momentul respectiv.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: Informare proprietari prin email

Mesajde Tinia Consult » 04 Mai 2012

Buna ziua.Cand se trimite mesajul de reamintire a datoriilor, poate ar fi util sa existe o optiune sa nu se trimita mesaj apartamentelor care au datorii mai mici de o anumita suma (de exemplu 3 lei). Datoriile respective pot proveni din rotunjiri si ar fi nepotrivit sa amintesti cuiva ca mai are de plata 0,21 lei.Multumesc. Catalin S.
Tinia Consult
 
Mesaje: 15

Re: Informare proprietari prin email

Mesajde XiSoft » 08 Mai 2012

Este buna sugestia; o vom implementa in update-ul urmator.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080

Re: Informare proprietari prin email

Mesajde Marian » 27 Mai 2012

Ar fi Ok daca am putea sa trimitem pe mail si notificari restantierilor asa cum reies ele din: Meniu- Rapoarte - Tabel Cheltuieli - Notificari Restantieri, sa fie introduse langa rapoartele existente deja. Se poate trimite si in acest moment insa Notificarea trebuie tiparita si scanata inainte .

Multumesc.
Marian
 
Mesaje: 2

Re: Informare proprietari prin email

Mesajde SANFIRA AURELIAN-DANIEL » 28 Mai 2012

Nu este nevoie sa tiparesti notificarea. Dai Tipareste, bifezi casuta ...in fisier si salvezi undeva pe hard, apoi o atasezi la mail.
SANFIRA AURELIAN-DANIEL
 
Mesaje: 37
Localitate: Bucuresti

Re: Informare proprietari prin email

Mesajde XiSoft » 28 Mai 2012

Putem adauga si acest raport (pentru a fi atasat automat la mesajele email) insa clientii obisnuiesc sa-l trimita prin posta, eventual cu, confirmare de primire - ca sa fie mai oficial.
XiSoft
Site Admin
 
Mesaje: 1080


Înapoi la Sugestii